o nas regulamin poradnik kajakarza trasy spływów galeria cennik kontakt

Trasy Spływów | Spływ kanałem Kopalnica

Spływ Kanałem Kopalnica (długość  trasy 17 km, czas spływu około  4 godz. 30 min.)

Początek trasy w miejscowości Kierzno przy jazie wodnym.

Kanał w tym miejscu ma szerokość ok. 5 m. płynie pomiędzy polami i łąkami. Nie jest głęboki! Po około 40 minutach dopływamy do mostku w miejscowości Bielawy. Mijamy pierwszy zakręt i zbliżamy się do śluzy. Tu czeka nas pierwsza przenoska, wysiadamy z kajaków i przenosimy (nie ciągniemy) 6m na druga stronę śluzy. Wsiadamy do kajaków i ruszamy w dalszą drogę. Mijamy kolejny zakręt i przepływamy pod mostem na trasie Borowiec-Różanówka. Do kolejnej śluzy płyniemy przez 10 minut. Tu czeka nas druga niewielka przenoska. Przez 30-40 minut płyniemy dalej mijając z jednej strony las a z drugiej pola. Dopływamy do mostu na trasie Siedlisko-Zwierzyniec , gdzie zaczyna się najciekawszy odcinek naszego spływu. Dookoła las, łąki, a na obrzeżach czasami można spotkać zwierzęta leśne (sarny, zające), które pasą się nieopodal trasy spływu. Słychać śpiew licznych ptaków. Szlakiem leśnym płyniemy przez ok. 4 km. Dopływamy do mostku w Przyborowie. Jeżeli ktoś się zmęczył to może zakończyć w tym miejscu trasę spływu. Przepłynęliśmy już 14 km.

Ale nasza trasa jeszcze się nie kończy. Wytrawni kajakarze płyną dalej! Po przepłynięciu kolejnych 500 m docieramy do jazu, pod którym możemy spróbować przepłynąć, jeżeli wysokość wody i śluzy nam na to pozwoli. Do ujścia kanału do Odry pozostaje ok. 2,5 km.


Rzeka Odra to jednak nie leniwie płynący kanał - więc tylko naprawdę doświadczeni kajakarze mogą spłynąć dalej w kierunku wsi Stany, w okolice mostu kolejowego Nowa Sól-Wolsztyn, gdzie kończy się nasza trasa.

Uwaga!
Podczas spływu możemy natrafić na powalone drzewa, pod którymi trzeba będzie ostrożnie przepłynąć. Wówczas należy pamiętać, aby wiosła ułożyć wzdłuż kajaka i pochylić się mocno do przodu. Pod żadnym pozorem nie należy zapierać się wiosłami o przeszkodę, gdyż w ten sposób możemy je złamać i doznać obrażeń lub skaleczeń ciała.

Pogoda Nowa Sól z serwisu

 

Copyright 2013 Kajakowe Przygody o nas | regulamin | poradnik kajakarza | trasy spływów | galeria | cennik | kontakt
napisz wiadomość